Už chystáme lavice na školský rok 23/24. Opäť aj v Galway.

Aj v tomto školskom roku sa uvidíme v laviciach Vzdelávacieho centra. A to nielen v Dubline, ale znova aj v Galway. V oboch centrách nás čaká osemnásť vyučovacích sobôt od septembra do mája.

V školskom roku 2023/2024 máme pre vás niekoľko správ. V prvom rade veríme, že rovnako ako nás, aj vás poteší správa, že sa znova uvidíme aj v Galway. Prvé vyučovanie v oboch centrách začneme oficiálnym otvorením školského roka.

Vieme, že z Galway dochádzalo do Dublinu pomerne veľké množstvo rodín a veríme, že tento krok im výrazne zjednoduší a skráti dochádzku. V neposlednom rade sa tak otvorí možnosť prísť na vyučovanie aj ďalším rodinám z tohto regiónu, ktoré práve vzdialenosť odrádzala.

Druhou správou je, že sme, napriek našej snahe udržať rodičovský príspevok bez zvyšovania, boli po dlhom čase nútení navýšiť rodičovský poplatok. Nová výška je 240 eur za jeden polrok/dieťa. V prepočte na jedno vyučovanie je poplatok vyšší o 1,6 eura. Uvedomujeme si, že toto navýšenie najviac ovplyvní rodiny s viacerými deťmi. Naďalej je však našou prioritou sprístupniť vzdelávanie čo najväčšiemu počtu detí a sme otvorení hľadať riešenia.

Napokon ešte jedna dobrá správa, veľmi sa tešíme, že aj tento rok vám budeme môcť ponúknuť tvorivé dielne v Dubline niekoľkokrát počas školského roka. Plánujeme tiež pokračovať v tradíciách návštevy Mikuláša a iných mimoškolských aktivitách.

Všetky potrebné informácie a prihlášku na školský rok 2023/2024 nájdete tu.

Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na stretnutie v septembri.

Vzdelávacie centrum na zasadnutí Komisie pre vzdelávanie